6 NÕUANNET MASARU IBUKALT

15.10.2018 / 0 kommentaari
6 NÕUANNET MASARU IBUKALT

Masaru Ibuka — on üks Sony korporatsiooni asutajatest, varajases eas laste kasvatamise ja õpetamise uuenduslike kontseptsioonide looja, laialdaselt tuntud laste varajase arengu raamatu „Pärast kolme on juba hilja“ autor .

1. Õppige luuletusi pähe. Lapse aju on suuteline meeles pidama 100 kuni 200 lühikest luuletust. Mida intensiivsemalt mälu kasutame, seda paremini see funktsioneerib ja areneb. Lapse meeldejätmise võimeid on vaja treenida, kuni laps saab mõnu kordamisest.

2. Võtke väikelaps sülle. Vanematega suhtlemine, füüsiline kokkupuude mõjutab mitte ainult väikelapse intellekti, vaid kujundab vastutulelikku ja vastuvõtlikku inimest. Ja üleüldse ei saa suhtlemist ja koostööd vanematega olla kunagi liiga palju.

3. Mitmekesistage tegevusi. Lapsele on kasulikum proovida oma jõudu mitmekesistes tegevustes, võimalikult laialdase esemete ringiga, kui keskenduda millelegi ühele. Teiselt poolt, kui ta jõuab edasi ühes valdkonnas, annab see talle enesekindlust ning ta hakkab paremini edasi jõudma ka teistes tegevustes.

4. Andke lastele pliiatsid võimalikult varakult kätte. Kõik, mida laps teeb kätega – joonistab, viskab mänguasju laiale, rebib värvilist paberit – arendab tema intellekti ja loomingulisi algeid.

5. Ärge ostke lapsele liiga palju mänguasju. Mänguasjade üleküllus hajutab lapse tähelepanu. Kui te soovite arendada lapse fantaasiat, mittestandardset mõtteviisi ja leidlikkust, ärge ostke talle kõike, mida ta palub. Lapse ettekujutuses võib puutükk või teekannu kaas muutuda muinasjutumajaks või laevaks – see on palju huvitavam, kui kallis mänguasi kauplusest, mida saab kasutada mingil ühel eesmärgil.

6. Liikuge rohkem. Jalutamine stimuleerib mõtteprotsessi ja on suurepärane harjutus intellektile. Mitte ilmaasjata ei räägi andekad inimesed, et jalutuskäigu ajal tulevad pähe uued ideed ja tekib uuesti inspiratsioon.

 

 

Kommentaarid

Varajane Start Lastespordikompleks on tore varbsein, arendav ronimissein ja lõbus mängumajake!

Oleme kindlad, et ka teie ja teie lapse hinnang Varajane Start Happysport.ee toodetele on kõrge ja te tunnete spordikompleksi võimalusi avastades palju rõõmu. Kasutades spordikompleksi juba väga varajases eas, kasvab laps osavaks, aktiivseks ja tugevaks, ning see loob eeldused edukaks kehaliseks arenguks.