Kidwood ja Varajane Start

25.02.2019 / 0 kommentaari
Kidwood ja Varajane Start

Kuulsin hiljuti laste mänguväljakul kolme ema vestlust. Üks rääkis valjult sellest, et tema Mark käib alates teisest eluaastast varase arengu koolis ning oskab juba neljaaaastaselt lugeda. Kaks teist ema heitsid pilgu oma liivakastis mängivate laste suunas ning kadedusega vaatasid noort geeniust Iljušat. Mul hakkas kahju väikestest „harimatutest“ ning kujutasin ette, et varsti saadetakse nad „arengusse“ ning nad hakkavad metsiku tempoga õppima lugema. Aga kellel seda kõike vaja on? Kas emadele, et uhkustada oma kaaslaste ees? Või lastele, et kasvada üles igakülgselt arenenutena?

Viimase paari aasta jooksul on meie riigis kõik nagu segaseks läinud laste varajase arengu osas. Iga lapsevanem teab uudissõna „motoorika“ ja last üpetatakse juba mähkmetest populaarsete metoodikate põhjal. Tegelikult on arengu koolid – suurepärased! Seal tegeletakse lastega individuaalselt, tegevused toimuvad mängulises vormis, lisaks tähtede õppimisele räägitakse lastele paljudest huvitavatest asjadest. Näiteks, kas teie oleksite taibanud näidata, kuidas tera muutub jahuks, jahu – taignaks ja taigen – leivaks? Iga lapse jaoks, eriti kui nad ei käi lasteaias, on sellised tegevused kasulikud.

Alles siis, kui laps on sellistesse harjutustundidesse kirja pandud, siis vanemad arvavad, et nende missioon on täidetud ja nad võivad end lõdvaks lasta. Kuid harjutusi on ainult kolm-neli tundi nädalas, aga last on vaja arendada pidevalt!

Kuid vanemad töötavad ning neil on veel kodused toimetused. Lapsele on aga arenguks vaja ennekõike maksimaalselt rahuldada tema liikumisvajadust ning veelgi enam – arendada seda vajadust.

Hea, kui lapse toas on omaenda võimlemiskompleks. Varbsein, rõngad, pall, võru. Asi on selles, et suvel jalutuskäikude ajal laps liigub palju, ronib mööda mägesid ja treppe, jookseb ja mängib palli. Aga talvel piirneb lapse vaba aeg multifilmide vaatamise ning vaiksete mängudega.

«Paljud räägivad: „Selliseid spordirajatisi on vaja paigaldada lasteaedades, koolides, lõppude lõpuks – hoovides. Kuid tuppa?!“ Selles ongi asi, et kui spordiriistad on kodus, siis hakkab laps neid kasutama võimalikult vara – siis kui on selleks valmis. Sellist õigeaegset algust on vaja mitte ainult lapse füüsilise, kuid ka vaimse arengu jaoks.

Ja veel: toas on spordiriistad alati kättesaadavad, seepärast võimaldavad need lapsel pidevalt muuta erinevaid harjutusi, rikastada iga mängu liikumisega, ühildada füüsilise koormusega vaimset, mitmekesistada harjutusi – mitte planeeritud programmi järgi, vaid vajaduspõhiselt. Väga tähtis moment!»
B.P. ja L.А. Nikitinid, katkend raamatust «Meie laste tervise reservid»

Kui tore, kui lapsel on oma spordi- ja mängunurk kodus! Te tegelete koduste toimetustega ja laps mängib rõõmu ja huviga, turnib, ronib, kiigub ja liigub aktiivselt.
KIDWOOD´i spordi- ja mängunurgad loovad sellise mänguruumi, kus lapse areng toimub loomulikult, harmooniliselt ja igakülgselt. 

 

Kommentaarid

Varajane Start Lastespordikompleks on tore varbsein, arendav ronimissein ja lõbus mängumajake!

Oleme kindlad, et ka teie ja teie lapse hinnang Varajane Start Happysport.ee toodetele on kõrge ja te tunnete spordikompleksi võimalusi avastades palju rõõmu. Kasutades spordikompleksi juba väga varajases eas, kasvab laps osavaks, aktiivseks ja tugevaks, ning see loob eeldused edukaks kehaliseks arenguks.