Lapsepõlv ja suvi

02.04.2019 / 0 kommentaari
Lapsepõlv ja suvi

Rubriik: suvila lapsepõlv. Mängud liivaga kõige väiksematele.

Liivaga mängimine on väga kasulik peenmotoorika arenguks, ning liivaga mängimine mõjutab positiivselt inimese emotsionaalset seisundit. Liiv „maandab“ negatiivset energiat. Manipulatsioonid liivaga, nii märja kui ka kuivaga – rahustavad impulsiivseid lapsi ning vabastavad suletud ning erutunud väikelapsi ja lõdvestab pinges ning ärritunud lihaseid.

Pange väikelaps huvi tundma liivaga mängimise vastu, näidakse erinevaid liiva võimalusi ja omadusi. 

Liivamängud lastele
1. Alustada tuleb tutvumisest — näidake lapsele kuiva, niisket, märga liiva. Näidake, kuidas liiv pudeneb, kuidas ta muutub märjaks, kui veega kasta. Pakkuge lapsel katsumise kaudu tunda erinevust kuiva ja niiske liiva vahel. Proovige jätta peopesa, jala või liivavormi jälg kuival ja märjal liival.

2. Aarete otsimine. Võtke väikesed mänguasjad ja peitke need liiva sisse, pakkuge lapsel peidetud mänguasjad üles leida. Lapsed alates 2-st eluaastast võivad aardeid otsida ilma käsi kasutamata, näiteks puhuda liiva ära kõrre kaudu.

3. Liivakoogid. Liivakoogid ei tule lastel alati kohe välja. Vaja on vilumust. Harjutamisest ning liiv ise peab olema piisavalt niiske. Orienteeruge oma lapse järgi.

4. Mäed, lossid, tunnelid. Kätega, kühvli või reha abil teha suur liivamägi. Kui liiv on niiske, siis võib mäge vormida, kaunistada kividega. Kui mägi ja lossid on valmis, siis on aeg asuda tunneleid kaevama

5. Kullakaevajad. Õpetage last puistama liiva läbi sõela. Peitke liiva sisse kive, nööpe, väikeseid mänguasju ja pakkuge tal leida need esemed liiva sõelumise kaudu.

6. Rollimängud sobivad lastele alates 2-st eluaastast, ning uusi süžeesid võib mõelda välja iga päev. Võib korraldada teejoomise, küpsetada torte ning pirukaid, vedada liiva ehituse jaoks, korraldada autodele võidusõit.

7. Võlujoonistused. Liiva peal saab joonistada erinevatel viisidel:

Võib ettevaatlikult puistada liiva väikeste kuhjadena, moodustades nendest joonistusi ning ornamente. 
Liiva peal saab joonistada näpuga või oksaga.

Võib võtta oksad, lehed, kivikesed, teokarbid ning moodustada nendest liiva peal joonistus.

Kommentaarid

Varajane Start Lastespordikompleks on tore varbsein, arendav ronimissein ja lõbus mängumajake!

Oleme kindlad, et ka teie ja teie lapse hinnang Varajane Start Happysport.ee toodetele on kõrge ja te tunnete spordikompleksi võimalusi avastades palju rõõmu. Kasutades spordikompleksi juba väga varajases eas, kasvab laps osavaks, aktiivseks ja tugevaks, ning see loob eeldused edukaks kehaliseks arenguks.