Mul on kogu aeg peas mingi sada teemat, millest ma blogida tahaks, aga no TEE VÕI TINA, ma lihtsalt ei suuda praegu mingit aega leida. Selline tunne on, et üks tegevus jõuab vaevu lõppeda, kui teine juba tegelemist tahab. Mis seal ikka…Kuna aga imelik on terve päev mitte midagi blogida, siis kasutan juhust, et olen kunagi blogi meediateeki salvestanud pildid Mari mitte-enam-nii-uuest turnimisplatsist, mis on absoluutne hitt kõikide külas käinud laste seas ja no Marile meeldib see muidugi ka.

Tegemist on siis laste spordikompleksiga Varajane Start Lux (LINK)See on tõesti ikka vägev asi. Alguses kartsin, et see on lihtsalt üks suur jurakas, mis meil ette jääb ja kasutust ei leia, aga tegelikult kasutas Mari seda iga jumala päev. Ma ütlen kasutas, sest ükskord koristades sundisin ma Kardot see lastetuppa viia ja kuna Mari seal üksi passida ei taha, siis peaks selle üldse alla tagasi tooma, siis on vähemalt rõõmu sellest küll ja veel.

All on selline pehme matt, kuhu peale hea Lentsu panna oli. Nüüd on tal tagurpidikäik selge ja ta ei püsi nagunii enam kuskil, kuhu ma ta panen. Üldse oli seal kasutusjuhendis kirjas, et see on mõeldud kõigile lastele, alates päris titest saadik. Kohe, kui ta õpib toe najal seisma, saab ta seal veits “turnida”. Imelikul kombel kodukal seda infot ei ole.. nojah, ei tea siis, mida uskuda.

Suvel saab seda igatahes õue ka viia, aga ma ei usu, et me seda teeme, sest siis tuleb seda vihmaga ikka tuppa tuua ja õues on mängumaja juba nagunii olemas.

Vahva on see ka, et komplektile saab osta juurde igasuguseid aksessuaare. Igasuguseid kiike ja võrkkiikesid ja korvpalli mängimiseks korve ja redelid ja nöörredelid ja.. Igast kraami (vaata siit). Me võtsime juurde SELLE komplekti, võrkkiike mõtlesin ka osta, aga siis sidusin hoopis lihtsalt teki sinna ja asi ants :D Marile täiega meeldis seal sees lamada, peaks selle ka tagasi panema.

Mis veel – sa saad ise valida, kuidas sa seda kokku paned. Põhimõtteliselt on sellel vist viis erinevat moodust, kuidas seda kokku panna. Kui veel mõelda, et saad lisasid ka oma äranägemise järgi juurde panna, siis saad lapsele seda aeg-ajalt muuta ja põnevamaks teha, kui vana ära tüütab.

Ma tahaks öelda, et soovitaks kõigil osta, aga no olgem ausad, väikses korteris ei mahuta seda kuskile ära. Kui aga vähegi ruumi on, siis lapsed ei väsi turnimisest küll absull mitte kunagi, seega saab seal onni ehitada, liugu lasta, kiikuda, turnida, rippuda, ronida ja no igasuguseid põnevaid asju veel. Eks need lapsed ise leiutavad, mis nad seal kõik teha tahavad. Ega see on üsna kulukas ka, aga mega kvaliteetne, lihtne kokku panna ja isegi mind kannatas ära (kuigi lugesin, et peaks kandma 40 kilo, ma ausalt olen rohkem, ma lihtsalt ei teadnud enne).

Kes oma silmaga näha tahab, siis peavad mulle külla tulema või minema Peterburi maantee Ehituse ABC kauplusesse, seal on need ka müügil täitsa olemas. Kelle lastel suvel sünna on (või no tegelt suva, millal) siis mõelge, et ehk on just selline asi lapsel puudu. Eriti hea, kui mitu last on, sest siis saab see ikka väga pikalt kasutust. Kuna see ei kulu ka, saab selle kunagi kellelegi teisele edasi pärandada.

Mul teile hea uudis ka! Kõik, kes hakkavad Facebookis Happy Sport fänniks (SIIN) ja jätavad mulle kommentaaridesse jälje, et soovivad ka osaleda, loosin ma välja 5×100€ kinkekaardi. Seega on viiel võimalus turnikas pea poole hinnaga saada. Päris hea pakkumine, eks :)