Marimell kirjutab

21.03.2017 / 0 kommentaari
Marimell kirjutab

Tahaks juba aeda nokitsema

http://marimell.eu/tahaks-juba-aeda-nokitsema/

Sel aastal ei jõua ma kohe eriti seda kevadet ära oodata, et aeda minna ja möllama hakata. Kuigi kevad on ametlikult käes, on ilmad sellised, et… No ei kutsu sinna pori sisse müttama. Tuleks juba päike ja kuivataks maa ära, et saaks sahkerdama hakata.

Eile käisime hoovis ringi ja vaatasime, mida võiks teha ja kuidas ja.. Uurisin puudelõikajaid, meil siin üks pirn vajab mahavõtmist ja ühistu esimees ütles, et kui mul aega tegeleda, sebi parim pakkumine välja ja laske maha võtta, sa nagunii kodus ja saad nädala sees sellega tegeleda. No mõeldud tehtud. Teisi puid oleks ka vaja piirata, aga nende jaoks vist jällegi vaja keskkonnaameti luba (vaher ja tamm).

Ja üldse see meie nurgake oli nii trööstitu väljanägemisega, kulunud ja kurb. Igaljuhul selleks suveks tuleb kõik jälle üles vuntsida. Meelis tahab õue mingit valgustust, noh, midagi sellist nagu need tagumised pirnikesed… Või olgu või veinipudelist, aga ta ei oska teha neid ja väga neid nagu müügil ka pole. Või siis on meeeegakallid. Aga meil hoov on küll säästuprojekt, sest.. Me ei jää siia igavesti ja lihtsalt tahaks, et suvel oleks lahe ja fun.

Ma pakkusin välja ka sellise variandi – sellised purgid olid Magaziinis müügil, Meelis arvas, et need ei anna piisavalt valgust. Mu meelest oleks just lahe kui sellised kuskil puude peal ripuks. Samas peaks neid vist iga kord kokku korjama ja kuskil jälle ladustama, sest kui vihma sajab vms siis suht halb.

Aga Magaziinist skoorisin ma ühe kandiku, mille peale ma tahan teha mingi ägeda küünalde seti, mida saaks laual kasutada, et valgem oleks. Ja no küünlaid ostame ja tarbime me nagunii, seega saab hiljem allesjäänud purkidesse panna kasvõi teeküünlaid. Või kui keegi teab, kust saab hea hinnaga küünlaid, võib teada anda :) Samas purke on mul nagunii igasuguseid mida kasutada. Lihtsalt küünlaid vist pole pointi panna, eriti kui nats tuulisem on.

Siis oleks vaja mingit nö abilauda. Meil üks kökats on seal, aga see juba eelmine suvi seisis ausõna peal, seega sel aastal ma seda lihtsalt kasutada ei julge. Laste laud ja toolid on meil olemas. Samuti kiige-alus ja kiiged.

Ma võibolla vahetan selle punase kiige tavalise kiige vastu, pannes selle hästi madalale, et ise peale saaks jne. Samas on hea teda sinna punasesse korraks kinni panna, kui vaja näiteks korraks keldrisse joosta midagi võtma.

Ostsin liumäe ka juurde. Praegu on see toas, suveks õue. Köögi mõtlesin ka õue viia, hea kui lapsed külla tulevad, et neil tegevust oleks ju. Meelis arvas, et kuna ta nagunii kodus (arst ütles eile, et enne sügist ta kindlasti tööloom ei ole), siis võiks hakata naabrite lapsi hoidma, kui vanemad ala korra poes tahavad käia, et toovad meie hoovi mängima tunniks ja siis käivad poes ja haaravad lapse jälle kaasa. Meelisel on kindel plaan, et hoovis peaks olema mingi pallimeri… Keegi teab kust võiks saada hea hinnaga mingi variandi? Ma pole isegi guugeldanud.

Ja siis eile kirjutas mulle üks vana koostööpartner, et nad tulid Eesti turule uute toodetega ja kui minu kaudu piisavalt oste tuleb, siis saan ühe endale tasuta :)

Tegemist on siis spordikompleksidega, mis sobivad lastele põhimõtteliselt sünnist koolini. Igat kompleksi saab vajadusel ringi tõsta, nii et lapsel ei teki sellest väsimust, sest alati saab teha midagi uut. Tõstad midagi ringi ja lapsele jälle uus ja teistsugune tegevus.

Tegemist on patendeeritud innovaatilise tootega. Seega, kes ees see mees.

Kuni 1. maini saavad kõik blogilugejad e-poest HappySport -15% kui kasutavad koodi MARIMELL ja tasuta kohaletoimetamine on nagunii. Lisaks, kõik kes panevad like HappySport FB lehele ja jagavad seda minu postitust, osalevad kinkekaardi loosis, loosi läheb 3×30€ kinkekaarti ja loosimise teen 1.04.2017!

Varajane Start sobib erivanuses lastele ja on kasutatav sünnist kuni noorema koolieani. Varajase Stardi väljatöötamisel on arvestatud kõiki lapse esimeste eluaastate füsioloogilisi iseärasusi. Kõik redelite pulgad ja põikpuud on lapse väiksele käele sobiva läbimõõduga, nende vahed on väikesed, nii et laps ulatub hõlpsasti järgmise pulgani.

Varajane Start on ohutu. Spordikompleksiga sobivad matid saab tugevalt takjakinnituste abil karkassi külge kinnitada. Kompleksi kõrgus on pisut üle meetri ja ronimisredel asetseb kaldu, mis lubab põnnidel olla iseseisvam ja tunda end enesekindlalt. Kui pelgate, et laps läheb turnima ilma teie järelevalveta, saab põhiredeli külge kinnitada kaitseseina, mida saab juurde osta.

Varajane Start on mobiilne, seda pole vaja kinnitada kindlasse kohta. Vanemad saavad turnimiskompleksi panna kas laste- või mõnda teise tuppa, vajadusel saab selle kaasa võtta suveks suvilasse või panna terrassile või hoovi.

Ma tahaks meile hoovi sellist lebolat :)

Varajane Start on nii treeninguvahend, mis toetab lapse füüsilist arengut, kui ka mängupaik, kuhu mahub korraga mitu last. Tavaliste mängukomplekside puhul pole see alati võimalik.

Varajane Start on kompaktne, mahtudes umbes pooleteisele ruutmeetrile. Vaatamata tagasihoidlikule kõrgusele pakub Varajane Start huvi ka suurematele lastele.

See jutt, mida sellega kõike teha saab, läheks päris pikaks, panen selle faili siia PDFina üles, mida sellega teha saab, kuidas saab juba väikelapsi sellega õpetada ja erinevaid harjutusi teha. Isegi 3-4 kuuse lapsega saab seda kasutada. Vaatasin seda juhendit (pea tõstmiseks, roomamiseks, seda saab kasutada nö mängukaarena jne) – tutvuge lähemalt siin.

No ja tegelikult tuleb kõigepealt üldse talgud teha, aed korda, oksad lõigata, kompostihunnik laiali vedada ja muru veel külvata ja… Siis saab varjualune püsti panna, grilli välja tassida ja suve nautima hakata. Oh, ma ei jõua ära oodata, et ilmad juba ilusamaks läheks ja saaks hoovi minna.

A, ja kuna meil on räigelt asju kogunenud (no alates Hedoni riietest ja pottidest-pannidest, klaasidest jne), siis mõtlesime teha suve hakul sellise garage sale’i, noh, nagu välismaal tehakse… Kas selleks on mingit luba ka vaja? Keegi teab? Et kui ma enda hoovis ukse ees laada lahti löön? Lihtsalt annaks euri-paariga kraami ära ja saaks näiteks midagi aeda selle eest osta. Kuskil netis ma väga müüa ei viitsi ja kuskile kirbukale selle tavaariga ronida veel vähem.

Kommentaarid

Varajane Start Lastespordikompleks on tore varbsein, arendav ronimissein ja lõbus mängumajake!

Oleme kindlad, et ka teie ja teie lapse hinnang Varajane Start Happysport.ee toodetele on kõrge ja te tunnete spordikompleksi võimalusi avastades palju rõõmu. Kasutades spordikompleksi juba väga varajases eas, kasvab laps osavaks, aktiivseks ja tugevaks, ning see loob eeldused edukaks kehaliseks arenguks.