Talve mängu- ja spordivahendid

Talve mängu- ja spordivahendid

Happy Sport kaupluses on suur hulk kelk-lumetuubide mudeleid. Esimene, millele peaks kelk-lumetuubi valikul tähelepanu pöörama, on materjal, millest tehtud nende kest. Sellest sõltub sõidukiirus ning kelkude vastupidavus. Kõige sobivam (samas ka kõige levinum) materjal selleks eesmärgiks on PVC armeeritud riie (polüvinüülkloriid, PVC). PVC omab selliseid tähtsaid omadusi, nagu vastupidavus ja kulumiskindlus, ta libiseb lumel väga hästi. Lumetuubid võivad olla täielikult PVC materjalist ja ka kombineeritult teiste sünteetiliste materjalidega. Kelk, mille kest on tervikuna tehtud PVC-st, on kindel ja vastupidav. Happy Sport lumetuubidel on PVCmaterjali tihedus - 600 g/m2.

Kelk-lumetuube lastakse välja erinevate  mõõtmetega (diameetriga) - 65 см, 75 см, 80 см, 95 см, 100 см, 105 см. Diameetrist sõltub see, kelle jaoks lumetuub ette nähtud on. 65-70 см – lastele, vanuses 3-5 aastat. 80-90 см – lastele ja noorukitele, vanuses 5-14 aastat. 100 см ja rohkem – inimestele alates 14 eluaastast. Pidage silmas, et selline klassifikatsioon on küllaltki tinglik ning igaüks võib valida lumetuubi enda individuaalsete gabariitide põhjal.

Klassikalistes kelk-lumetuubides kasutatakse täitena autosisekumme, mis on komplektis koos lumetuubiga.

Kelk-lumetuubide käepidemed peavad olema vastupidavad ja turvalised. Käepidemed on tavaliselt tehtud köiest, kuid mõnedel kelk-lumetuubidel need on kummeeritud ning valatud PVC materjalist. On vajalik pöörata tähelepanu käepidemete arvule ning nende asukohale. Käepidemete arv peab olema piisav (2-4), et sõitjad saaksid mugavalt neist kinni hoida, samal ajal käsi väänamata.

Kelk-lumetuubide pukseerimisköis kuulub toote komplektatsiooni. Kelk-lumetuubi istekoht on mugav ning arvestatud.

Sõidu ajal võib lumetuubi sisse, ava kaudu sattuda lund, jääd ja igasugust mustust, selle ennetamiseks tehakse kelgu keskosa suletavaks.

Suurem osa kelk-lumetuubidest Happy Sport kaupluses on ümmargused. Tänu sellele on lumetuubidel sõitmine niivõrd haarav – tekib  mäest mittejuhitava laskumise tunne keerlemisega ettearvamatus suunas – see ongi vaimustuse tekkimise põhjus.

Kelk-lumetuubil sõitmise eeskirjad:

Enne sõitmist vaadake tähelepanulikult kelk-lumetuub üle ning veenduge, et ta on täielikult töökorras, ei ole kahjustatud, käepidemed on tugevalt kinnitatud (liimitud või õmmeldud) toote külge. Ärge jätke lapsi kunagi järelevalveta.

Soovitame teil kelgutades kanda kaitsekiivrit.

Olge tähelepanelikud, kelk-lumetuubidel on väga libe põhjaosa. Mäest allasõitmisel võib kiirus olla kuni 70 km/tunnis. Sellisel kiirusel juhtida on väga keeruline.

Enne mäest laskumist hinnake olukorda, veenduge, et laskumisel te ei riiva inimesi. Kelkusid ei tohi ühendada „rongiks“, kuna see raskendab laskumisel juhtimist.

Mäe kalle, kust alla sõita kavatsete, ei tohi olla üle 20 kraadi. Mäe jalamil peab olema mugav koht pidurdamiseks vältimaks kokkupõrget takistustega.

Mäe pind peab olema tasane, ilma puude, kivideta ja muude esemeteta, mis võiksid laskumist segada.

Rangelt on KEELATUD sõita ebakaines olekus!!!

Kuidas kelk-lumetuubi täis puhuda? 

1) Sisemine õhukumm tuleb panna enne täispuhumist tuubi sisse nii, et  nippel oleks suunaga alla poole.

2) Ärge ületage õhukummis mõistlikku rõhutaset – õigel täispuhumisel peab õhukumm täitma kogu PVC-katte, jättes väikesed voldid perimeetritel. Üleliigselt täispuhutud õhukummiga sõites ei ole nii mõnusad sõidutingimused (liiga kõva). Kuid ka teise äärmusesse ei tasu langeda – liiga nõrgalt täispuhutud õhukummiga võib kaasneda sõitmisel tuubikatte kahjustumine. Kui teile tundub, et õhukumm on nii suure katte jaoks liiga väike, siis see pole nii! Puhuge rahulikult kuni katte täieliku täitumiseni – me komplekteerime tooted kvaliteetsete kontrollitud õhukummidega.

3) Peale talvehooaega on sooja ruumi toodud lumetuub vaja täielikult või osaliselt tühjaks lasta (laske õhk välja rõhu vähendamiseks). See on vajalik selleks, et soojas ruumis õhukummi sees olev õhk ei paisuks ja ei kahjustaks tuubi (vastasel juhul võib õhukumm lõhkeda). Samuti soovitame perioodil, kui te lumetuubi ei kasuta, võtta õhukumm kattest välja.

Kui lumetuub on täispuhutud ebaühtlaselt:

Lumetuubi täispuhumisel võib õhukumm täituda ebaühtlaselt – ühelt poolt kõrgem, teiselt madalam. Kui erinevus on väike, siis soovitame õhukumm veidi tühjaks lasta, lükata kummis koht (seal kus õhukumm on rohkem täis) lumetuubi tagaossa sümmeetriliselt liikumistelje suunas ning taas puhuda õhukumm kuni PVC-katte ühtlase täitumiseni.

 

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

KIIRE TARNE 2-3 PÄEVA  

Kelk-lumetuub "Klaksa" diameetriga 95 cm või 75 cm

  Tarneaeg: 5-15 päeva
Al. 46,68 €

KIIRE TARNE 2-3 PÄEVA  

Kelk-lumetuub Klassika diameetriga 75 cm.

  Tarneaeg: 5-15 päeva
43,90 €

KIIRE TARNE 2-3 PÄEVA  

Kelk-lumetuub Northern Lights diameetriga 85 cm.

  Tarneaeg: 5-15 päeva
46,80 €

Orto Universal massaaživaipade komplekt on ette nähtud lastele alates 2. eluaastast.

  Tarneaeg: 5-15 päeva
36,00 €

Varajane Start Lastespordikompleks on tore varbsein, arendav ronimissein ja lõbus mängumajake!

Oleme kindlad, et ka teie ja teie lapse hinnang Varajane Start Happysport.ee toodetele on kõrge ja te tunnete spordikompleksi võimalusi avastades palju rõõmu. Kasutades spordikompleksi juba väga varajases eas, kasvab laps osavaks, aktiivseks ja tugevaks, ning see loob eeldused edukaks kehaliseks arenguks.

HappySport.ee kingib rõõmu!

Lastespordikompleksite kohaletoimetamine kulleriga Eesti-siseselt on tasuta!

Kohaletoimetamine kulleriga Eesti-siseselt tasuta, juhul kui tellimus on üle 70 euro!